Радикулопатія

Це комплекс симптомів, які виникають, коли стискається корінець спинномозкового нерва. Стиснення нерва найчастіше пов'язане з грижею міжхребцевого диска або спондильозом (дегенеративними змінами в хребті) і може статися як внаслідок травми, так і без неї.
Важливо відзначити, що не всі грижі міжхребцевих дисків призводять до стиснення нервів або болю. Постраждати може будь-який нервовий корінець, але найчастіше страждають нижній шийний і поперековий відділи хребта. Оскільки волокна одного спинномозкового нервового корінця забезпечують чутливість і силу в певній частині тіла, наприклад, в руці або нозі, компресія нерва викликає симптоми в тій області, де нерв забезпечує м'язову силу і чутливість.
Радикулопатія спричинена стисканням спинномозкового нервового корінця. Найпоширенішою причиною компресії є грижа міжхребцевого диска та/або дегенеративні зміни в хребті. Спондилолістез (коли хребець зміщується відносно сусіднього хребця) також може бути причиною радикулопатії. Менш поширеними причинами здавлення нерва є киста, переломи, інфекція чи пухлина.
Записуйтесь на прийом
Якщо ви лікуватиметесь у нас, консультація — безкоштовна.
Вартість консультації покриє частину курсу лікування.
All rights reserved
Brainspot 2021-2024
Україна, місто Львів,
вул. Замарстинівська, 127
(вхід із вулиці Торф'яної)