CASD (Checklist for Autism Spectrum Disorder)

Скринінговий тест для діагностики розладів аутистичного спектру в дітей незалежно від рівня їхнього розумового розвитку та ступеня прояву цих розладів. Дозволяє диференціювати РАС від інших порушень розвитку.

Переваги
CASD здатний виявити дітей з РАС із точністю 99,5%. Ґрунтується на 35-річному досвіді клінічної роботи з дітьми з РАС, а також на даних, зібраних за допомогою батьків, вчителів і лікарів, які описували симптоми, що найчастіше зустрічаються.

CASD оцінює 30 симптомів розладів аутистичного спектру, що охоплюють шість сфер:


  • Проблеми з соціальною взаємодією
  • Персеверації (невідступні або часті повторення якого-небудь слова, думки, мелодії, дії)
  • Соматосенсорні порушення
  • Нетипова комунікація та розвиток
  • Настрій
  • Проблеми з увагою та безпекою

Симптоми оцінюються як наявні або відсутні на основі інформації, отриманої з різних джерел, включаючи вчителів, вихователів, батьків, спостереження за дитиною та наявні записи.


CASD - єдиний діагностичний інструмент, створений для оцінки аутистичних розладів єдиного спектра, на відміну від інших методик, що оцінюють розлади за підтипами захворювання. Кожен критерій DSM-5 має відповідність серед симптомів в опитувальнику, включно із запропонованими критеріями, пов'язаними із сенсорними порушеннями.


Завдяки своїй стислості та простоті, всі діти, яких направляють на діагностику РАС або проблем з розвитком, поведінкою чи іншими психічними розладами, можуть проходити тестування за шкалою CASD, щоб виключити або підтвердити РАС. Аналогічно, всі діти раннього віку, які отримують послуги раннього втручання, можуть бути перевірені на можливі РАС за допомогою CASD. Це особливо важливо для дітей раннього віку, у яких діагноз розладів аутистичного спектру часто не ставлять через те, що їх просто не оцінювали. Дослідження показують, що майже всі діти з РАС мають розлад дефіциту увагу та гіперактивності (РДУГ), а дітям з РАС часто спочатку ставлять лише діагноз РДУГ і набагато пізніше визнають наявність розладів аутистичного спектру.

Записуйтесь на прийом
Якщо ви лікуватиметесь у нас, консультація — безкоштовна.
Вартість консультації покриє частину курсу лікування.
All rights reserved
Brainspot 2021-2024
Україна, місто Львів,
вул. Замарстинівська, 127
(вхід із вулиці Торф'яної)