Розлади аутистичного спектру

Це порушення розвитку головного мозку, основними особливостями яких є: якісні порушення реципрокної соціальної взаємодії, якісні порушення спілкування, обмежені, повторювані, стереотипні поведінка та інтереси.
Розлади аутистичного спектру включають стани, які раніше вважалися окремими - аутизм, синдром Аспергера, дитячий дезінтегративний розлад і невизначену форму первазивного розладу розвитку.

Розлади аутистичного спектру починаються в ранньому дитинстві і з часом спричиняють проблеми з функціонуванням у суспільстві - наприклад, у школі та на роботі. Часто діти проявляють симптоми аутизму протягом першого року життя. Невелика кількість дітей розвиваються нормально протягом першого року, а потім проходять період регресії у віці від 18 до 24 місяців, коли у них з'являються симптоми аутизму.

Хоча розлади аутистичного спектру не виліковні, інтенсивне раннє лікування може суттєво змінити якість життя багатьох дітей.
Розлади аутистичного спектру не мають єдиної відомої причини. Враховуючи складність розладу, а також той факт, що симптоми та ступінь тяжкості варіюються, існує багато причин. Свою роль можуть відігравати як генетика, так і навколишнє середовище.

  • Генетика. Кілька різних генів, ймовірно, беруть участь у розвитку розладів аутистичного спектру. У деяких дітей розлади аутистичного спектру можуть бути пов'язані з генетичними захворюваннями, такими як синдром Ретта або синдром ламкої Х-хромосоми.
  • Фактори навколишнього середовища. Наразі дослідники вивчають, чи відіграють роль у виникненні розладів аутистичного спектру такі фактори, як вірусні інфекції, ліки або ускладнення під час вагітності, а також забруднювачі повітря.

Немає зв'язку між вакцинами та розладами аутистичного спектру

Одна з найбільших суперечок щодо розладів аутистичного спектру стосується того, чи існує зв'язок між розладом та дитячими вакцинами. Незважаючи на численні дослідження, жодне достовірне дослідження не виявило зв'язку між розладами аутистичного спектру та будь-якими вакцинами. Насправді, оригінальне дослідження, яке розпалило дискусію багато років тому, було відкликане через сумнівні методи дослідження.

Наголошуємо, що відмова від дитячих щеплень може наразити дитину та інших людей на небезпеку зараження та поширення серйозних захворювань, зокрема кашлюку, кору чи паротиту.
Записуйтесь на прийом
Якщо ви лікуватиметесь у нас, консультація — безкоштовна.
Вартість консультації покриє частину курсу лікування.
All rights reserved
Brainspot 2021-2024
Україна, місто Львів,
вул. Замарстинівська, 127
(вхід із вулиці Торф'яної)