Інсульт

Це клінічно визначений синдром гострого вогнищевого неврологічного дефіциту, зумовлений судинним ушкодженням (ішемією, крововиливом) центральної нервової системи. Інсульт є другою провідною причиною смерті та інвалідності в усьому світі. Інсульт не є окремим захворюванням, а може бути спричинений широким спектром факторів ризику, патологічних процесів і механізмів.

Ішемічний інсульт виникає, коли кровопостачання частини мозку переривається або зменшується, в результаті чого тканина мозку не отримує кисень і поживні речовини. Клітини мозку починають гинути за лічені хвилини.

Геморагічний інсульт виникає при розриві ослабленої кровоносної судини. Він становить близько 13% усіх випадків інсульту.

Інсульт - це невідкладний стан, і швидке лікування має вирішальне значення. Рання допомога можуть зменшити пошкодження мозку та інші ускладнення.
Існує дві основні причини інсульту: закупорка артерії (ішемічний інсульт) або розрив кровоносної судини (геморагічний інсульт). У деяких людей може виникнути лише тимчасове порушення кровопостачання мозку, відоме як транзиторна ішемічна атака (ТІА), що не викликає тривалих симптомів.

Ішемічний інсульт

Це найпоширеніший тип інсульту. Він трапляється, коли кровоносні судини мозку звужуються або блокуються, що спричиняє різке зменшення кровотоку (ішемію). Блокування або звуження кровоносних судин зазвичай спричиняється атеросклеротичними бляшками, які накопичуються в кровоносних судинах, або згустками крові (тромбами), які рухається по кровотоку, найчастіше з серця, і “осідають” в кровоносних судинах мозку.

Геморагічний інсульт

Геморагічний інсульт виникає, коли пошкоджується чи розривається кровоносна судина в мозку. Крововиливи в мозок можуть бути наслідком багатьох захворювань, які впливають на кровоносні судини. Фактори, пов'язані з геморагічним інсультом, включають
  • Неконтрольований високий артеріальний тиск
  • Надмірне лікування препаратами, що розріджують кров (антикоагулянтами)
  • Випинання у слабких місцях стінок кровоносних судин (аневризми)
  • Травма (наприклад, автомобільна аварія)
  • Відкладення білка в стінках кровоносних судин, що призводить до ослаблення стінок судин (церебральна амілоїдна ангіопатія)
  • Ішемічний інсульт, що призводить до крововиливу
  • Менш поширеною причиною кровотечі в головному мозку є розрив неправильного клубка тонкостінних кровоносних судин (артеріовенозна мальформація).
Записуйтесь на прийом
Якщо ви лікуватиметесь у нас, консультація — безкоштовна.
Вартість консультації покриє частину курсу лікування.
All rights reserved
Brainspot 2021-2024
Україна, місто Львів,
вул. Замарстинівська, 127
(вхід із вулиці Торф'яної)