Деменція та хвороба Альцгеймера

Деменція - синдром стійкого порушення когнітивних функцій внаслідок ураження мозку. Це не конкретне захворювання, а синдром, який може бути проявом декількох хвороб чи патологічних станів. Проте найчастіше деменція розвивається саме на фоні хвороби Альцгеймера.

Хвороба Альцгеймера - це захворювання нервової системи, яке прогресує та погіршується з часом. Вона характеризується змінами в мозку, які призводять до відкладання там певних білків, у результаті чого мозок ніби зменшується, а клітини мозку з часом відмирають. Хвороба Альцгеймера є найпоширенішою причиною деменції - поступового зниження пам'яті, мислення, поведінки та соціальних навичок. Ці зміни впливають на здатність людини повноцінно функціонувати.
Деменція - це термін, який використовується для опису групи симптомів, що впливають на пам'ять, мислення та соціальні здібності. Деменція - не окреме захворювання, а група симптомів, що може бути викликана кількома різними захворюваннями. Хвороба Альцгеймера є найпоширенішою причиною деменції у літніх людей.

Деменція, як правило, включає втрату пам'яті. Часто це один з ранніх симптомів захворювання.

З приблизно 55 мільйонів людей у світі, які страждають на деменцію, від 60% до 70%, за оцінками, мають хворобу Альцгеймера.

Лікування, яке повністю виліковує хворобу Альцгеймера, не існує.
Вважається, що хвороба Альцгеймера спричинена аномальним накопиченням білків у клітинах мозку та навколо них. Один з таких білків називається амілоїд, відкладення якого утворює бляшки навколо клітин мозку. Інший білок називається тау, відкладення якого утворюють клубки всередині нейронів.

Вчені вважають, що у більшості людей хвороба Альцгеймера викликана поєднанням генетичних факторів, способу життя та навколишнього середовища, які з часом впливають на мозок. Менш ніж в 1% випадків хвороба Альцгеймера викликана специфічними генетичними змінами, які майже гарантують, що у людини розвинеться дане захворювання. У цих випадках хвороба Альцгеймера зазвичай починається в середньому віці.

Розвиток хвороби Альцгеймера починається за роки до появи перших симптомів.
Записуйтесь на прийом
Якщо ви лікуватиметесь у нас, консультація — безкоштовна.
Вартість консультації покриє частину курсу лікування.
All rights reserved
Brainspot 2021-2024
Україна, місто Львів,
вул. Замарстинівська, 127
(вхід із вулиці Торф'яної)