Діти та дорослі з церебральним паралічем можуть потребувати постійного догляду з боку медичної команди. Догляд за дитиною може здійснювати лікар, а також фахівець з фізичної терапії та реабілітації. Дитина також може відвідувати дитячого невролога, терапевта та спеціаліста з психічного здоров'я. Ці фахівці приділяють особливу увагу потребам і проблемам, які найчастіше виникають у дітей з церебральним паралічем. Вони працюють разом з лікарем-педіатром дитини.
Церебральний параліч невиліковний. Однак існує багато варіантів лікування, які можуть допомогти поліпшити повсякденне функціонування дитини. Вибір лікування залежить від конкретних симптомів і потреб дитини, які можуть змінюватися з часом. Раннє втручання може покращити результати.
Варіанти лікування можуть включати ліки, терапію, хірургічні процедури та інші види лікування при потребі.
Ліки можуть бути використані для покращення функціональних можливостей, зняття болю та боротьби з ускладненнями, пов'язаними зі спастичністю або іншими симптомами.
Для лікування напруження певного м'яза ваш лікар може порекомендувати ін'єкції ботоксу або іншого препарату. Ін'єкції повторюють приблизно кожні три місяці.
Фізична терапія. М'язові тренування та вправи можуть допомогти дитині розвинути силу, гнучкість, рівновагу, моторний розвиток і мобільність. Фізичний терапевт також навчить, як безпечно доглядати за дитиною в домашніх умовах. Це може включати купання та годування дитини. Фізичний терапевт може надати рекомендації щодо того, як можна продовжувати тренування м'язів і фізичні вправи з дитиною вдома в перервах між візитами до терапевта.
Логопедична та мовна терапія. Логопеди можуть допомогти покращити здатність дитини говорити чітко або спілкуватися за допомогою мови жестів. Вони також можуть навчити користуватися комунікаційними пристроями, такими як комп'ютер і синтезатор голосу, якщо спілкування викликає труднощі. Логопеди також можуть вирішити проблеми з прийомом їжі та ковтанням.
Апаратне лікування. Функціонування дитини з ДЦП значно може покращити один із методів нейромодуляції мозку, а саме
транскраніальна електростимулція (tDCS).
Рекреаційна терапія. Деяким дітям корисні регулярні або адаптивні рекреаційні або змагальні види спорту, наприклад, лікувальна верхова їзда або катання на лижах. Цей вид терапії може допомогти покращити моторику, мовлення та емоційний стан дитини. Як дорослі, так і діти отримують користь від регулярної фізичної активності та вправ для загального стану здоров'я та фізичної форми.
Хірургічне втручання може знадобитися для зменшення м'язової скутості або корекції кісткових змін, викликаних спастичністю.
Інші методи лікування можуть бути рекомендовані для лікування судом, болю, остеопорозу або психічних розладів. Також може знадобитися лікування для покращення сну, здоров'я ротової порожнини, годування та харчування, нетримання сечі, зору або слуху.