Дитячий церебральний параліч

Це група розладів, які впливають на здатність людини рухатися, утримувати рівновагу та поставу. Вони спричинені ушкодженнями, які виникають у мозку, що розвивається, найчастіше ще до народження.
Симптоми з'являються в дитинстві або дошкільному віці і варіюються від дуже легких до серйозних. У дітей з ДЦП може спостерігатись гіперрефлексія, тобто підвищення рефлексів. Руки, ноги і тулуб можуть здаватися неповороткими. Або ж м'язи можуть бути ригідними, що називається спастичністю. Симптоми також можуть включати неправильну поставу, рухи, які неможливо контролювати, нестійку ходу або їх поєднання.

Причини церебрального паралічу та його вплив на функції організму варіюються від людини до людини. Деякі люди з ДЦП можуть ходити, тоді як інші потребують сторонньої допомоги. Деякі люди мають інтелектуальні порушення, а інші - ні. Епілепсія, сліпота або глухота також можуть вплинути на деяких людей з церебральним паралічем. Це не виліковна хвороба, але лікування може допомогти поліпшити якість життя та зменшити прояв симптомів. Симптоми ДЦП можуть змінюватися впродовж всього розвитку дитини, але стан не погіршується. Зазвичай стан залишається незмінним з плином часу.
Церебральний параліч спричинений неправильним розвитком мозку або пошкодженням мозку, що розвивається. Зазвичай це відбувається ще до народження дитини, але може статися і при народженні або в ранньому дитинстві. Часто причина невідома. Багато факторів можуть призвести до змін у розвитку мозку. Деякі з них включають:
  • Зміни генів, які призводять до генетичних захворювань, що впливають на розвиток мозку.
  • Інфекції у матері, які впливають на ще ненароджену дитину.
  • Інсульт, який перериває кровопостачання мозку, що розвивається.
  • Кровотеча в мозок в утробі матері або в період новонародженості.
  • Дитячі інфекції.
  • Черепно-мозкова травма немовляти, наприклад, внаслідок автомобільної аварії, падіння або фізичної травми.
  • Нестача кисню в мозку, пов'язана з важкими пологами або народженням дитини, хоча ця причина зустрічається рідше, ніж вважалося раніше.
Записуйтесь на прийом
Якщо ви лікуватиметесь у нас, консультація — безкоштовна.
Вартість консультації покриє частину курсу лікування.
All rights reserved
Brainspot 2021-2024
Україна, місто Львів,
вул. Замарстинівська, 127
(вхід із вулиці Торф'яної)