Стандартні методи лікування РДУГ у дітей включають медикаменти, поведінкову терапію, освітні послуги та апаратні методи. Ці методи лікування можуть полегшити багато симптомів РДУГ, але не вилікувати його. Може знадобитися деякий час, щоб визначити, що найкраще підходить для вашої дитини.
Медикаментозна терапіяВ даний час психостимулятори найчастіше призначають для лікування РДУГ. Стимулятори підвищують і збалансовують рівень хімічних речовин у мозку, які називаються нейромедіаторами. Ці ліки допомагають зменшити ознаки та симптоми неуважності та гіперактивності - іноді ефективно за короткий проміжок часу.
Правильна доза варіюється від дитини до дитини, тому може знадобитися деякий час, щоб підібрати її. Крім того, дозування може коригуватися, якщо виникають значні побічні ефекти або в міру дорослішання дитини.
Інші ліки, які можуть бути ефективними при лікуванні РДУГ, включають
- Атомоксетин
- Антидепресанти
- Гуанфацин
- Клонідин
Атомоксетин та антидепресанти діють повільніше, ніж стимулятори, і може пройти кілька тижнів, перш ніж вони почнуть діяти в повній мірі. Вони можуть бути хорошими варіантами, якщо дитина не може приймати стимулятори через проблеми зі здоров'ям або якщо стимулятори викликають серйозні побічні ефекти.
Поведінкова терапія РДУГДіти з РДУГ часто отримують користь від поведінкової терапії, тренінгу соціальних навичок, тренінгу батьківських навичок і консультування, які можуть надаватися психіатром, психологом, соціальним працівником або іншим фахівцем з психічного здоров'я. Деякі діти з РДУГ можуть також мати інші захворювання, такі як тривожний розлад або депресія. У цих випадках консультування може допомогти як при РДУГ, так і при супутній проблемі.
Апаратні методи лікування
Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США схвалило новий медичний пристрій для лікування дітей з РДУГ у віці від 7 до 12 років, які не приймають ліки від РДУГ, що відпускаються за рецептом. Прилад, який можна придбати лише за рецептом, називається Система зовнішньої стимуляції трійчастого нерва (eTNS) "Монарх".
Пристрій eTNS розміром з мобільний телефон можна використовувати вдома під наглядом батьків, коли дитина спить. Пристрій генерує низькорівневу електричну стимуляцію, яка по дроту надходить до невеликого пластиру, розміщеного на лобі дитини, надсилаючи сигнали до ділянок мозку, пов'язаних з увагою, емоціями та поведінкою.
Якщо ви розглядаєте можливість застосування транскраніальної магнітної стимуляції, важливо обговорити запобіжні заходи, очікування та можливі побічні ефекти.
Іншим апаратним методом, що може використовуватись при лікуванні РДУГ у дітей є
NEUROFEEDBACK.
Нейрофідбек - це науково обґрунтована терапія, спрямована на покращення концентрації уваги, емоційного стану та сну.
Принцип тренування мозку за допомогою нейрофідбеку полягає в тому, що коли дитина використовує свій мозок таким чином, щоб допомогти у поведінці, яку ми хочемо розвинути, вона буде винагороджена (позитивний зворотній зв'язок) продовженням фільму чи відео на її вибір, який вона буде дивитися на екрані.
І навпаки, коли дитина використовуватиме свій мозок таким чином, що це перешкоджатиме досягненню наших поведінкових цілей, фільм, який вона дивитиметься, почне тьмяніти, ставати на паузу і мерехтіти (відсутність винагороди у вигляді позитивного зворотного зв'язку).
Таким чином, завдяки досвіду, який дитина отримує від апарату, її мозок в кінцевому підсумку вчиться функціонувати у спосіб, який найкраще сприяє досягненню поведінкових цілей.