Периферична нейропатія

Виникає, коли пошкоджуються нерви, розташовані поза головним і спинним мозком (периферичні нерви). Цей стан часто викликає слабкість, оніміння та біль, зазвичай у руках і ногах. Він також може впливати на інші ділянки і функції організму, включаючи травлення і сечовипускання.
Периферична нервова система передає інформацію від головного і спинного мозку до решти тіла через рухові нерви та сенсорну інформацію до центральної нервової системи через чутливі нерви.

Периферична нейропатія може бути наслідком травматичних ушкоджень, інфекцій, метаболічних проблем, спадкових причин та впливу токсинів. Однією з найпоширеніших причин нейропатії є діабет.
Стани, які можуть спричинити периферичну нейропатію, включають:

  • Аутоімунні захворювання. До них належать синдром Шегрена, системний червоний вовчак, ревматоїдний артрит, синдром Гійєна-Барре, хронічна запальна демієлінізуюча полінейропатія та васкуліти. Крім того, деякі види раку, пов'язані з імунною системою організму, можуть викликати полінейропатію. Це форма аутоімунного розладу, що називається паранеопластичним синдромом.
  • Діабет і метаболічний синдром. Це найпоширеніша причина. Серед людей з діабетом більше половини мають чи матимуть у майбутньому той чи інший тип нейропатії.
  • Інфекції. До них відносяться певні вірусні або бактеріальні інфекції, включаючи хворобу Лайма, оперізувальний лишай, гепатит В і С, проказу, дифтерію та ВІЛ.
  • Спадкові розлади. Такі розлади, як хвороба Шарко-Марі-Тута, є спадковим типом нейропатії.
  • Пухлини. Ракові новоутворення і неракові новоутворення можуть рости на нервах або тиснути на них.
  • Інші захворювання. До них відносяться захворювання нирок, печінки, а також гіпотиреоз (недостатня активність щитоподібної залози)

У деяких випадках причину не вдається виявити. Це називається ідіопатичною периферичною невропатією.
Записуйтесь на прийом
Якщо ви лікуватиметесь у нас, консультація — безкоштовна.
Вартість консультації покриє частину курсу лікування.
All rights reserved
Brainspot 2021-2024
Україна, місто Львів,
вул. Замарстинівська, 127
(вхід із вулиці Торф'яної)