Розсіяний склероз (РС)

Це потенційно інвалідизуюче захворювання головного та спинного мозку (центральної нервової системи), яке розвивається на фоні вторинного імунодефіциту і призводить до розвитку автоімунного процесу, при якому пошкоджується мієлін головного і спинного мозку.
При розсіяному склерозі імунна система атакує захисну оболонку нервових клітин (мієлін), і викликає проблеми з комунікацією між мозком і рештою тіла. Зрештою, хвороба може спричинити незворотні пошкодження нейронів та, відповідно, звʼязків між ними.

Ознаки та симптоми РС дуже різняться у різних пацієнтів і залежать від локалізації та тяжкості ураження нервових волокон у центральній нервовій системі. Деякі люди з важкою формою РС можуть втратити здатність самостійно ходити. Інші ж можуть переживати тривалі періоди ремісії без будь-яких нових симптомів, залежно від типу РС.

Розсіяний склероз не виліковний. Однак існують методи лікування, які допомагають прискорити одужання після нападів, подовжити час ремісії, змінити перебіг хвороби та контролювати симптоми.
Вважається, що це імуноопосередковане захворювання, при якому імунна система організму атакує власні тканини. У випадку з розсіяним склерозом цей збій імунної системи руйнує оболонку (мієлін), яка покриває і захищає нервові волокна в головному і спинному мозку .

Мієлін можна порівняти з ізоляційним покриттям на електричних дротах. Коли він пошкоджується і нервове волокно оголюється, повідомлення, які проходять по ньому, можуть сповільнюватися або блокуватися.

Незрозуміло, чому РС розвивається в одних людей, а не в інших. Очевидно, це пов'язано з поєднанням генетичних факторів та факторів навколишнього середовища.
Записуйтесь на прийом
Якщо ви лікуватиметесь у нас, консультація — безкоштовна.
Вартість консультації покриє частину курсу лікування.
All rights reserved
Brainspot 2021-2024
Україна, місто Львів,
вул. Замарстинівська, 127
(вхід із вулиці Торф'яної)