Лікування мігрені спрямоване на купірування симптомів і запобігання майбутнім нападам.
Для лікування мігрені розроблено багато ліків. Ліки, що застосовуються для боротьби з мігренню, поділяються на дві великі категорії:
- Знеболюючі препарати. Також відомі як гостре або абортивне лікування: ці типи препаратів приймаються під час нападів мігрені і призначені для купірування симптомів.
- Профілактичні препарати. Ці види ліків приймають регулярно, часто щодня, щоб зменшити тяжкість або частоту мігрені.
Вибір лікування залежить від частоти та тяжкості болю голови, від того, чи супроводжується він нудотою та блюванням, наскільки головний біль виводить вас з ладу, а також від наявності інших захворювань.
Ліки, що застосовуються для полегшення болю при мігрені, найкраще діють, якщо їх приймати при перших ознаках наближення мігрені - як тільки з'являються симптоми. Вони включають:
- Знеболюючі препарати - аспірин, ібупрофен тощо та інші. Проте якщо їх приймати занадто довго, вони можуть викликати медикаментозний головний біль, виразку чи кровотечі в шлунково-кишковому тракті.
- Триптани. Такі рецептурні препарати, як суматриптан і ризатриптан використовуються для лікування мігрені, оскільки вони блокують больові шляхи в мозку. Вони можуть полегшити багато симптомів мігрені. Вартує з обережністю приймати людям з підвищеним ризиком інсульту або серцевого нападу.
- Дигідроерготамін. Випускається у вигляді назального спрею або ін'єкцій, цей препарат найбільш ефективний, якщо приймати його одразу після початку симптомів мігрені при мігрені, яка триває довше, ніж 24 години. Людям з ішемічною хворобою серця, високим артеріальним тиском, захворюваннями нирок або печінки слід уникати дигідроерготаміну.
- Лазмідитан. Цей новий пероральний препарат схвалений для лікування мігрені з аурою або без неї. У ході клінічних випробувань лазмідитан значно полегшував головний біль при мігрені. Лазмідитан може мати седативний ефект і викликати запаморочення, тому людям, які його приймають, рекомендується утримуватися від керування автомобілем або роботи з механізмами принаймні протягом восьми годин.
- Пероральні антагоністи пептидів, пов'язаних з геном кальцитоніну, відомі як гепанти. Це пероральні препарати, схвалені для лікування мігрені у дорослих. У ході клінічних випробувань препарати цього класу виявилися більш ефективними, ніж плацебо, у знятті болю через дві години після прийому. Вони також були ефективними при лікуванні таких симптомів мігрені, як нудота та чутливість до світла і звуку.
- Інтраназальний завгепант. Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA) нещодавно схвалило цей назальний спрей для лікування мігрені. Завегепант - це гепант і єдиний препарат від мігрені, який випускається у формі назального спрею. Він приносить полегшення болю від мігрені протягом 15 хвилин до 2 годин після прийому однієї дози. Дія препарату триває до 48 годин. Він також може полегшити інші симптоми, пов'язані з мігренню, такі як нудота та чутливість до світла і звуку.
- Опіоїдні препарати. Людям, які не можуть приймати інші ліки від мігрені, можуть допомогти наркотичні опіоїдні препарати. Оскільки вони можуть викликати сильне звикання, їх зазвичай застосовують лише тоді, коли жодне інше лікування не є ефективним.
- Протинудотні препарати. Вони можуть допомогти, якщо мігрень з аурою супроводжується нудотою і блювотою. До протинудотних препаратів належать хлорпромазин, метоклопрамід або прохлорперазин. Зазвичай їх приймають разом із знеболювальними препаратами.
Важливо! Деякі з цих препаратів небезпечно приймати під час вагітності. Якщо ви вагітні або плануєте вагітність, не приймайте жодного з цих препаратів без попередньої консультації з лікарем.
Також одним із методів запобігання нападам мігрені є
транскраніальна магнітна стимуляція (TMS).
Транскраніальна магнітна стимуляція (ТМС) - це вид неінвазивної терапії, яка допомагає запобігти або зменшити важкі симптоми мігрені.
Огляд досліджень 2017 року Trusted Source свідчить, що ТМС є ефективним і безпечним методом лікування мігрені, особливо хронічної. Вона може бути альтернативою лікам, що відпускаються за рецептом, та іншим методам лікування, особливо коли інші методи не допомогли зменшити кількість або тяжкість нападів мігрені.
Окрім того, мігрень також піддається лікуванню за допомогою методу
транскраніальної електростимуляції.