Залиште ваш номер телефону і ми вам зателефонуємо!

Або ж зателефонуйте нам самі:

+380982387778

Тривога та ГТР

Відчувати тривогу час від часу - це нормальна частина життя кожної людини. Однак люди з тривожними розладами часто відчувають інтенсивне, надмірне і постійне занепокоєння і страх щодо повсякденних життєвих ситуацій. Часто тривожні розлади включають повторювані епізоди раптового відчуття сильної тривоги, страху, які досягають піку протягом декількох хвилин (панічні атаки).

Ці почуття тривоги і паніки заважають повсякденній діяльності, їх важко контролювати, вони непропорційні реальній небезпеці і можуть тривати тривалий час. Ви можете уникати місць або ситуацій, які викликають ці почуття. Симптоми можуть початися в дитинстві або в підлітковому віці і продовжуватися в дорослому житті.
Існує кілька типів тривожних розладів:

  • Агорафобія - це тип тривожного розладу, при якому ви боїтеся і часто уникаєте місць або ситуацій, які можуть викликати у вас паніку, тривогу чи страх.
  • Генералізований тривожний розлад (ГТР) включає в себе постійну і надмірну тривогу і занепокоєння навіть звичайних, рутинних питань. При цьому розладі тривога непропорційна реальним обставинам, її важко контролювати і вона впливає на ваше фізичне самопочуття. ГТР часто виникає разом з іншими тривожними розладами або депресією.
  • Панічний розлад включає повторювані епізоди раптового відчуття сильної тривоги, страху, які досягають піку протягом декількох хвилин (панічні атаки). Ви можете відчувати почуття неминучої загибелі, задишку, біль у грудях або прискорене серцебиття, ніби серце зараз “вискочить” із грудей. Ці панічні атаки можуть призвести до тривоги щодо їх повторного виникнення, або до уникнення ситуацій, в яких вони вже траплялися.
  • Селективний мутизм - це стійка нездатність дітей говорити в певних ситуаціях, наприклад, у школі, навіть якщо вони можуть говорити в інших ситуаціях, наприклад, вдома з близькими членами сім'ї. Це може заважати навчанню, роботі та соціальному функціонуванню.
  • Соціальний тривожний розлад (соціофобія) включає високий рівень тривоги, страху та уникнення соціальних ситуацій через почуття збентеження, сором'язливості та занепокоєння щодо того, що інші люди можуть засудити або негативно сприйняти вас.
  • Тривожний розлад, викликаний психоактивними речовинами, характеризується симптомами сильної тривоги або паніки, які є прямим наслідком зловживання психоактивними речовинами, прийому ліків, впливу токсичних речовин або синдрому відміни препаратів.
  • Інші специфічні тривожні розлади та неуточнений тривожний розлад - це терміни для позначення тривоги або фобій, які не відповідають точним критеріям будь-яких інших тривожних розладів, але є достатньо сильними, щоб викликати дистрес і впливати на повсякденне життя.
Як і у випадку з багатьма психічними розладами, причина генералізованого тривожного розладу, ймовірно, полягає у складній взаємодії біологічних та екологічних факторів, які можуть включати:
  • Відмінності в біохімічних взаємодія та функціонуванні мозку
  • Генетика
  • Відмінності у сприйнятті загроз
  • Розвиток та особистість
Записуйтесь на прийом
Якщо ви лікуватиметесь у нас, консультація — безкоштовна.
Вартість консультації покриє частину курсу лікування.
All rights reserved
Brainspot 2021-2024
Україна, місто Львів,
вул. Замарстинівська, 127
(вхід із вулиці Торф'яної)