Головний біль у дітей

Це поширене явище і зазвичай не є серйозною медичною проблемою. Як і у дорослих, у дітей можуть розвиватися різні типи головного болю, включаючи мігрень або головний біль напруги.

У деяких випадках головний біль у дітей може бути викликаний інфекцією, високим рівнем стресу або тривоги, або незначною травмою голови. Важливо звертати увагу на симптоми головного болю у вашої дитини і проконсультуватися з лікарем, якщо головний біль погіршується або виникає часто.

Головний біль у дітей зазвичай можна лікувати за допомогою безрецептурних знеболювальних препаратів та здорових звичок, таких як регулярний режим сну та харчування.
Головний біль у дитини може виникати через низку факторів:
  • Хвороба та інфекція. Поширені захворювання, такі як застуда, грип, інфекції вуха та пазух носа, є одними з найчастіших причин головного болю у дітей. Рідше головний біль може бути викликаний менінгітом або енцефалітом.
  • Травма голови. Удари по голові можуть викликати головний біль і через деякий час після них. Хоча більшість травм голови незначні, негайно зверніться до лікаря, якщо ваша дитина сильно впала на голову або отримала сильний удар по голові. Також зверніться до лікаря, якщо біль у голові дитини постійно посилюється після травми голови.
  • Емоційні фактори. Стрес і тривога - можливо, викликані проблемами з однолітками, вчителями або батьками - можуть відігравати певну роль у виникненні головного болю у дітей. Діти з депресією можуть скаржитися на головний біль, особливо якщо їм важко розпізнати почуття смутку і самотності.
  • Генетична схильність. Головний біль, особливо мігрень, як правило, передається по спадковості.
  • Певні продукти харчування та напої. Нітрати - харчовий консервант, що міститься в копченостях, таких як бекон, ковбаса і хот-доги - можуть викликати головний біль, так само як і харчова добавка MSG. Крім того, надмірна кількість кофеїну, що міститься в газованій воді, шоколадних цукерках і спортивних напоях, може викликати головний біль.
  • Проблеми в головному мозку. Рідко пухлина головного мозку, абсцес або кровотеча в мозку можуть тиснути на ділянки мозку, викликаючи хронічний головний біль, що погіршується. Зазвичай у таких випадках спостерігаються й інші симптоми, такі як проблеми із зором, запаморочення та порушення координації.
Записуйтесь на прийом
Якщо ви лікуватиметесь у нас, консультація — безкоштовна.
Вартість консультації покриє частину курсу лікування.
All rights reserved
Brainspot 2021-2024
Україна, місто Львів,
вул. Замарстинівська, 127
(вхід із вулиці Торф'яної)