Про хворобу Альцгеймера

Хвороба Альцгеймера (ХА) – це найпоширеніше нейродегенеративне захворювання, яке характеризується утворенням патологічних невритних бляшок і нейрофібрилярних клубків в певних структурах мозку. Найбільше бляшки та клубки концентруються в гіпокампі і корі головного мозку, які є важливими для пам’яті та пізнання. Це призводить до прогресування когнітивних порушень, як-от погіршення пам’яті, зміни настрою та поведінки. Незважаючи на зростання поширеності та важких наслідків, сучасні методи лікування хвороби Альцгеймера мають обмежену ефективність у запобіганні, уповільненні та зупинці прогресування захворювання. Сьогодні пошук результативних стратегій лікування і покращення якості життя хворих на ХА є пріоритетним завданням для науковців.

Чому слід обрати TPS?

На сучасному етапі надзвичайно важливо впровадити альтернативи існуючим методам електрофізіологічної стимуляції мозку, оскільки поточні методи недостатньо ефективні через обмежену можливість впливати прицільно на уражені структури мозку та відсутність способів глибокої стимуляції без негативних побічних наслідків. Ультразвук, який лежить в основі техніки транскраніальної  імпульсної стимуляції (TPS), є першим методом, який дозволяє неінвазивну глибоку стимуляцію мозку в чітко визначених ділянках. 

Детальніше про TPS

Транскраніальна імпульсна стимуляція (TPS) — це революційно нова техніка, яка забезпечує короткі акустичні імпульси з ультразвуковим діапазоном частот. Метод дозволяє проводити безпрецедентну таргетовану стимуляцію мозку на глибину до 8 см з точністю до міліметра.

Переваги:

 • основі транскраніальної імпульсної стимуляції лежить застосування окремих імпульсів без періодичних хвиль, і це повністю усуває небезпеку перегрівання тканин мозку;
 • краще проникнення в структури мозку за рахунок домінування нижчих частот в імпульсі;
 • ці імпульси є значно стабільнішими за імпульси інших ультразвукових методик.

ТІС робить мішень впливу просторово чіткою та високофокусованою, водночас не обмежуючись поверхневими шарами мозку. Це забезпечує контрольовану модуляцію певної ділянки тканини без небажаної спільної стимуляції інших ділянок мозку.

Чітке визначення того, на які ділянки мозку впливає стимуляція, а на які ні, є важливим досягненням для клінічного застосування при лікуванні хвороби Альцгеймера.

Принцип дії TPS

Ключовий принцип роботи TPS полягає в механічній стимуляції біологічних процесів, який називається механотрансдукцією. Така стимуляція призводить до посилення клітинного метаболізму, вивільнення оксиду азоту, що ініціює розширення судин головного мозку, і вироблення численних факторів росту (VGEF — судинний ендотеліальний фактор росту, TGF — трансформуючий фактор росту, BDNF — мозковий нейротрофічний фактор та інші), серед яких особливо важливе клінічне значення мають фактор росту судин та фактор регенерації нейронів.

Простіше кажучи, акустичні імпульси перетворюються на біологічну відповідь клітин головного мозку. Також спостерігається протизапальний ефект, активізація вродженої імунної системи та посилення утворення і міграції стовбурових клітин. Перелічені ефекти впливу TPS забезпечують потужне відновлення живлення кори головного мозку, що дає змогу зупинити або значно сповільнити прогресування хвороби Альцгеймера.

TPS дала змогу забезпечити неінвазивну глибоку стимуляцію мозку, яку раніше можна було досягти лише хірургічним шляхом або імплантацією електрода!

Проконсультуватись
Якщо ви лікуватиметесь у нас, консультація — безкоштовна.
Вартість консультації покриє частину курсу лікування.

  Найчастіші запитання
  та відповіді на них
  У чому полягає лікування?

  Лікування складається з курсу безболісних процедур без хірургічних втручань. Як відбувається процедура можна подивитись туттут і тут.

  Ні. Наша клініка працює за принципами доказової медицини. Ми лікуємо лише тими методи, які пройшли фармакоепідеміологічні дослідження і визнані фахівцями.

  Ми лікуємо різні розлади центральної та периферичної нервових систем.
  Серед них деменція, Альцгеймера, депресія та ОКР.
  Повний перелік хвороб є в описах методів

  Для перевірки протипоказань запишіться на консультацію за номером
  +38 098 238 77 78

  Процедури не потребують ніякої підготовки: ви можете їсти, пити та займатись своїми звичайними справами, як і щодня.

  Це можна подивитись туттут і тут.
  Це безболісна процедура без хірургічних втручань. Вона не потребує підготовки та не заважає щоденному життю.

  Пацієнти відмічають невеликі головні болі. Вони лікуються звичайними знеболювальними.
  Можливе почервоніння та свербіж у місці, де вашої шкіри торкався апарат.
  Одразу після процедури ви можете далі займатися вашими справами.

  1. Ви консультуєтесь з нашим лікарем щодо вашої проблеми.
  2. Ми перевіримо, чи не маєте ви протипоказань.
  3. Ви пройдете спеціальні тести, щоб зафіксувати ваш стан перед початком терапії.
  4. Лікар складе для вас індивідуальний план лікування.
  5. Ви проходите половину курсу.
  6. Ми робимо ще один тест, щоб зафіксувати прогрес.
  7. Ви проходите другу половину курсу.
  8. Ми робимо третій, заключний тест, щоб зафіксувати прогрес всієї терапії.

  Лікування триває орієнтовно декілька тижнів.
  В різних випадках можуть застосовуватись різні процедури.
  Їх може бути від 6 до 30 у курсі.
  Процедури проводяться майже щодня.

  В кінці лікування ми прогнозуємо повне одужання або помітне покращення.

  Щоб ми з вами могли міряти ваш прогрес, ви пройдете спеціальні тести перед лікуванням, на середині курсу і в кінці.
  Якщо на середині курсу лікування не даватиме результатів, ви зможете припинити курс.

  Ціна на курс лікування визначається за вашою хворобою, методом лікування та кількістю процедур.
  Для цього запишіться на консультацію до нашого лікаря за номером +38 098 238 77 78

  Так, ви можете оплачувати лікування по мірі його проходження або оформити розтермінування платежів. Деталі запитуйте у адміністраторів клініки.

  Наша адреса — вул. Замарстинівська, 127 (вхід із вулиці Торф’яної).

  Вартість кожного прийому ви сплачуєте опісля проведеної процедури та/або консультації. У випадку пропуску однієї процедури з попередженням менш ніж за 12 годин до візиту — ми попросимо вас усі наступні рази сплачувати аванс у розмірі 50% від вартості процедури, на яку ви записані, на перед.